22. květen 2018
/  Kategorie: Trh práce

Zrušme měsíční ztrátu času na úřadech práce. Na zaměstnance z Ukrajiny nemůžou firmy čekat přes půl roku.

Svaz průmyslu žádá vládu: Nabízejme práci v ČR i v Ukrajině zároveň. Nezdržujte proces zaměstnání Ukrajinců o další měsíc.

Vládní projekt, který umožňuje zaměstnat Ukrajince na středně a...

16. květen 2018
/  Kategorie: Trh práce

Možnost přivýdělku ke studiu stále láká tisíce mladých lidí. Nedostatek pracovních sil zvyšuje i zájem firem o seniory. Přečtěte si, jak a kdy musejí brigádníci přiznávat a platit daně, případně jaké mohou využít daňové slevy.

Jaké daně lidé na brigádách zaplatí, záleží na tom, na jakou smlouvu...

14. květen 2018
/  Kategorie: Trh práce

Na dnešním jednání tripartity Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), jakožto největší zástupce zaměstnavatelů, projednává například rozvoj mýtného systému, význam karenční doby a zavedení elektronické neschopenky, obnovení certifikací programu OP PIK, reformu financování školství nebo změny horního...

10. květen 2018
/  Kategorie: Trh práce

Trh práce směřuje do ještě většího extrému. Lidí bez práce v Česku ubylo na zhruba 243 tisíc, ale hlad firem po zaměstnancích opět vzrostl. Aktuálně úřady práce nabízejí přes 267 tisíc volných pozic. Vůbec poprvé je volných míst víc než nezaměstnaných lidí.

Čistě statisticky by tak práci mohl...

4. květen 2018
/  Kategorie: Trh práce

Dne 2.5.2018 v 9 hod. došlo k mimořádnému spuštění registrace dalších žádostí v rámci projektu Režim ostatní státy pro pracovníky z Mongolska a to z důvody nevyužití stanovené kapacity v tomto projektu pro pracovníky z Filipín.

Filipíny mají komplikovanější vnitrostátní proceduru pro filipínské...

2. květen 2018
/  Kategorie: Trh práce

Kampaň za konec levné práce pokračuje, odboráři poukazují například na to, že čeští zaměstnanci pracují jedny z nejdelších dob v Evropě. Minimální mzda by podle odborů měla vzrůst na 13 700 korun a nemocenská by se měla proplácet od prvního dne.

Ačkoli mzdy a platy rostou, stále jsme na tom v...

26. duben 2018
/  Kategorie: Trh práce

U kulatého stolu na téma Zkracování pracovní doby se sešli v Liberci zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), jak z centrály tak z jednotlivých regionálních rad, Paktu zaměstnanosti Libereckého kraje a zaměstnavatelů.

Dušan Martínek za ČMKOS shrnul dosavadní vývoj projektu...

25. duben 2018
/  Kategorie: Trh práce

Trh práce je sice už dlouhou dobu napjatý jako struna, ale pokud jde o absolventy, jsme ostražití, vzkazují malí podnikatelé. Velký zájem o ně má pouze každý třetí. Dalších devět procent je do své firmy nabírá jen výjimečně. Plyne to z exkluzivního průzkumu ČSOB pro MF DNES mezi pětistovkou malých...