Zpravodaj sociálního dialogu 2/2017

Pokud se Vám email nezobrazuje správně, zobrazte si online verzi

Zpravodaj
Sociálního dialogu

02 / 2017

FIRMY ŘEŠÍ NEDOSTATEK LIDÍ ZAMĚSTNÁVÁNÍM VĚZŇŮ


Když chybí firmě zaměstnanci, mohou pomoci vězni. Toto si uvědomuje čím dál více zaměstnavatelů a poptávka po pracovnících z řad odsouzených rok od roku roste. Tento typ zaměstnávání je výhodný nejen pro firmy, ale možnost pracovat oceňují také samotní lidé ve výkonu trestu...

WORKSHOPY PŘISPĚLY KE ZVÝŠENÍ ZÁJMU O ZAMĚSTNÁVÁNÍ ODSOUZENÝCH

 
Firmy si dlouhodobě stěžují na nedostatek vhodných pracovních sil – i těch nekvalifikovaných, kvůli kterým musí odmítat zakázky. Zaměstnávání odsouzených může být jednou z cest, jak tento nedostatek pracovníků snížit. I z těchto důvodů navázal na sklonku roku 2015 Svaz průmyslu a dopravy ČR spolupráci s Generálním ředitelstvím Vězeňské služby ČR...
CELÝ ČLÁNEK
CELÝ ČLÁNEK
Petra Dohnala, generální ředitel Vězeňské služby ČR

ZEPTALI JSME SE

 

Petra Dohnala, generálního ředitele Vězeňské služby ČR

 
Co obnáší zaměstnávání osob ve výkonu trestu, jaká jsou jeho specifika a výhody pro firmy? O tomto a dalších aspektech zaměstnávání odsouzených jsme si povídali s generálním ředitelem Vězeňské služby...
CELÝ ČLÁNEK

REGIONÁLNÍ INFOSERVIS

 
Zajímáte se o dění v regionech? Regionální infoservis Vám přináší přehled důležitých uplynulých a plánovaných událostí ze všech regionů ČR. Seznamte se se zajímavými událostmi, které se uskutečnily v období březen - květen 2017 v krajích České republiky. Zároveň bychom Vás rádi pozvali na další akce v regionech, které jsou plánovány v nejbližší době.

STALO SE

 
Další ze série workshopů k tématu "Zaměstnávání odsouzených a jejich vstup na trhu práce" proběhl v polovině května ve Věznici Rapotice.

Za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a dalších významných osobností se v liberecké IQlandii uskutečnilo již 4. celorepublikové setkání teritoriálních Paktů zaměstnanosti.

ZVEME VÁS

 
Mezinárodní konference TRANSPORT se bude konat dne 22. září 2017 v ostravském hotelu ATOM.

22. června 2017 se v Plzni se uskuteční diskuse na téma Zaměstnávání cizinců.
DALŠÍ UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI
 
 
 
 

ZAUJALO NÁS

ANKETA

SP ČR představil priority byznysu na budoucí vládu

Svaz průmyslu a dopravy ČR nadefinoval 14 klíčových oblastí pro rozvoj české ekonomiky. Do voleb chce s těmito prioritami seznámit všechny politické strany, které v průzkumech dosáhly minimálně 4 % volebních preferencí. Priority definují požadavky českého byznysu na budoucí vládu, od které Svaz chce například nový stavební zákon, přijetí eura či podporu spolupráce vědy a podniků.
 
Celý článek si přečtěte ZDE.
V Česku pracuje pouze 57 procent z 15 tisíc práceschopných vězňů. Zájem firem o odsouzené však roste. Odsouzení mohou firmám pomoci pokrýt ty pracovní pozice, na které by jen obtížně sháněly pracovníky. Zároveň takto mohou firmy ušetřit náklady na pracovní sílu.
 
Zaměstnává/zaměstnala by Vaše společnost osoby ve výkonu trestu?
 
V případě zájmu hlasujte, prosím, ZDE.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

Je účast zaměstnance na výjezdním zasedání povinná?

 
Mám právo odmítnout účast na výjezdních zasedáních našeho oddělení? Pracuji v polostátní organizaci a tato zasedání se zde praktikují prakticky každý půl rok. Probírají se na nich mimo jiné i pracovní věci, ale jsem ochotná se jednání účastnit třeba formou videokonference. Já se ze svého přesvědčení nejsem schopna takových akcí účastnit a potřebuji vědět, zda má ředitel možnost, jak mě na zasedání přinutit jet?
ODPOVĚĎ
Facebook Twitter
Vydavatel:
Svaz průmyslu a dopravy ČR,
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
Odhlásit odběr zpravodaje můžete ZDE.
Zpravodaj je vydáván v rámci projektu „Propojování národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Powered by AcyMailing