Janské Lázně v Krkonoších vede od 1. listopadu Rudolf Bubla. Ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát jej jmenoval místo krizového manažera Josefa Šimurdy. Bubla se nechystá jako jeho předchůdce propouštět a chce dostat lázně na německý trh. Napsal to portál Zprávy.rozhlas.cz.

„Nechystám žádné personální zemětřesení. Mým stěžejním úkolem v těchto dnech bude, aby lázně měly plynulé financování,“ uvedl nový ředitel k tomu, že jeho předchůdce snížil počet zaměstnanců zhruba o sedm desítek.

Janské Lázně letos nabraly ztrátu víc než 30 milionů korun a mohou se dostat do existenčních problémů. „Lázeňství je závislé na sezonnosti. V létě je zapotřebí si vydělat na zimu. Pokud by mělo dojít k tomu, že se rezervy začnou blížit nule, existují metody, jak se s tím vyrovnat,“ nebojí se Bubla.

Janské Lázně mohou na trhu uspět s produktem v podobě léčení. Prodat jej mohou klientům nejen doma, ale i v zahraničí. Tímto směrem by se chtěl nový ředitel vydat. „Je zapotřebí se podívat do zahraničí, například do Německa. Stejnou péči je možné nabídnout ve spolupráci s německými zdravotními pojišťovnami německému trhu,“ uvedl.

Rudolfa Bubla působil sedm let v konkurenčních Lázních Bohdaneč. Po dlouholetém řediteli Romanu Koudelem a krizovém manažerovi Josefu Šimurdovi se stal třetím ředitelem Janských Lázní za letošní rok.

Domníváte se, že dostat české lázně na německý trh je dobrý nápad?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Komentáře  

#1 Dopis pro ředitele lázní Janské Lázně.2016-09-11 18:10
Dobrý den.
Vážený pane řediteli. Byla jsem letos v lázních Janské Lázně. Byla jsem tam spokojená. Jen jsem se divila PROČ takoví dobří zaměstnanci odcházejí? Lázně jsem zanala , naposledy asi před 10.lety. Od té doby se mnohé změnilo. Nejde to ani srovnávat. Píšete, že nebudete nikoho propouštět. Ale proč si necháte utéci třeba paní Ivetu Kutovou? Je to velmi dobrá masérka.Proč odešla? Taktéž Kamil Studený je výborný. Vodoléčbu vedou velmi dobře paní Dostálová Radka a Dropová Iveta. Velmi mě zaujala cvičení UGUL s pracovníkem z Polska. To je velmi výborné cvičení které on profesionálně ovládá.Není to jen můj názor na zaměstnance, ale názor pacientů, kteří se mnou byli v léčebném termínu. Prosím, nenechte tyto pracovníky odejít. Jsou zkušení a vlastně celé lázně svojí prací a přístupem pozdvihnou. Strašně ráda bych se do Janských Lázní opět vrátila.Moc Vás prosím, aby tyto lázně vzkvétaly.Nechc i, aby zanikly. Děkuji Vám za Vaši práci. Dana Adámková.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit