Japonská společnost Onamba ještě letos zavře továrnu v Olomouci, ve které od roku 2001 vyrábí kabelové svazky, a propustí osm desítek ze stovky zaměstnanců. Zbývajících 20 pracovníků bude zajišťovat obchodní činnost. Informoval o tom portál Finančnínoviny.cz.

Společnost Czech Republic Onamba oznámila, že japonský majitel firmy rozhodl o ukončení výroby. Do konce roku 2013 proběhne vystěhování technologií z výrobních prostor,“ uvedl Jaroslav Mikšaník z olomouckého úřadu práce.

V továrně firmy Onamba montují kabelové svazky hlavně ženy, pro které bude podle Mikšaníka nyní problém najít nové pracovní uplatnění.

Firma Czech Republic Onamba byla jedním z prvních zahraničních investorů, kteří zamířili do olomoucké průmyslové zóny. Loni ve své továrně snížila výrobu o 65 procent ze 190 milionů korun v roce 2011 na 68 milionů korun.

Bylo to zapříčiněno přesunutím veškeré fotovoltaické výroby do společnosti Vietnam Onamba,“ stojí v její výroční zprávě. Výroba kabelových svazků loni stagnovala.

Celkové tržby společnosti Czech Republic Onamba včetně obchodní činnosti loni klesly meziročně o šest procent z 571 milionů korun v roce 2011 na 535 milionů korun. Zatímco v roce 2011 firma vykázala čistý zisk bezmála 48 milionů korun, vloni skončila v sedmimilionové ztrátě.

Většinu tržeb loni firma Czech Republic Onamba získala díky exportu, na který připadlo 429 milionů korun. V tuzemsku společnost utržila 106 milionů korun.

Společnost Czech Republic Onamba s.r.o. vznikla v září 2000 a o rok později zprovoznila závod průmyslové zóně v Olomouci-Holici. Jejím jediným vlastníkem je japonská společnost ONAMBA CO., LTD.

Domníváte se, že propuštění lidé brzy najdou nové uplatnění?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit