Až 1500 lidí může v budoucnu najít práci v podnikatelské zóně Business Park Ostrava, která vzniká v Ostravě-Kunčičkách. V provozu je tam první ze sedmi plánovaných výrobních, logistických, skladovacích nebo velkoobchodních hal, pracuje v ní zatím zhruba 50 lidí. Informoval o tom portál Finančnínoviny.cz.

Právě peníze z evropských fondů spolu se soukromým kapitálem pomohly vzniku zóny v bývalém průmyslovém areálu, takzvaném brownfieldu, o rozloze 13,5 hektaru.

Umožnil to nástroj Jessica, který dokáže financovat ziskové projekty rozvoje měst penězi z Evropské unie formou výhodného dlouhodobého úvěru,“ řekl mluvčí rady Michal Sobek.

Business Park Ostrava je největší podnikatelská zóna, která v Ostravě díky obnově brownfieldu vzniká.

Aktuálně probíhá regenerace pozemku a zasíťování celého areálu. Na první zprovozněnou halu naváže výstavba další haly, která je připravena do fáze stavebního povolení. Jednáme proto s dalšími potenciálními zájemci,“ uvedl Dušan Kastl ze společnosti Contera Management.

Většinu kapacity první haly využívá logistická firma DB Schenker. Nové haly a správní budova mají zastavět polovinu z celkové rozlohy areálu.

Evropský úvěr ve výši 158 milionů korun umožnil nastartovat celý projekt – regenerovat a zasíťovat území a postavit první halu. Peníze se postupně vrátí do holdingového fondu Jessica a budou znovu použity na regeneraci a další využití brownfields,“ uvedl Sobek.

Chtěli byste pracovat v Business Park Ostrava?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit