Ostravská společnost Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation letos přijme 150 zaměstnanců, čímž současný počet pracovníků do konce roku navýší na přibližně 670. Důvodem je množství zakázek, které podnik získal. Podnik má kolem 500 zaměstnanců. Jeho tržby jsou ročně tři až pět miliard korun. Nyní má firma nasmlouvány tři projekty. Zprávu uveřejnil server e-sondy.cz.

České dráhy bude vyrábět 14 vlakových souprav InterPanter dohromady za 2,6 miliardy korun. Do Litvy dodá tři třívozové dvoupodlažní elektrické soupravy za 750 milionů korun. Posledním projektem je dodávka šesti šestivozových souprav za 2,6 miliardy korun pro německého operátora Deutsche Bahn.

Aby závod zvládl souběh těchto tří projektů, přijme 150 nových zaměstnanců. Se sháněním kvalifikovaných pracovníků má ale vagonka, ale i další průmyslové firmy obrovské problémy, protože technicky vzdělaných kvalitních pracovníků je na pracovním trhu nedostatek.

Výroba vagonů se do Ostravy přestěhovala ze Studénky v roce 2001. V roce 2005 ostravskou ČKD Vagonku ovládla skupina Škoda Transportation. Skupina nyní zaměstnává 4800 lidí a vyrábí nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, vlakové jednotky, trolejbusy nebo trakční motory.

 

Domníváte se, že bude o nová místa ve Vagonce na Ostravsku zájem?

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit