Na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava odstartoval pátý ročník programu na podporu podnikání jménem Green Light. Zájemci mohou své podnikatelské nápady přihlašovat až do poloviny listopadu. Autory desítky nejlepších čekají několikaměsíční tréninky a semináře, které jim mají pomoci při rozjezdu podnikání. Utkají se také o ceny v hodnotě půl miliónu korun.

Program je určen pro zájemce všech věkových kategorií, kteří mají inovativní nápady a chtějí rozjet vlastní podnikání.

Vyrobit si funkční prototyp

„Jsme otevřeni všem, kteří by rádi dotáhli nápad k prvním platícím zákazníkům. Věříme, že právě touha po tom něco změnit a rozjet vlastní byznys nám přinese zajímavé nápady, ať už z oblasti IT, inovativních služeb, nebo nových technologických řešení,” uvedl manažer programu Jan Jůzl.

Díky spolupráci se specializovanými dílnami si zájemci letos mohou vyrobit i funkční prototyp. Budoucí podnikatelé ale mohou využít také prostor Podnikatelského inkubátoru, kde mohou nejen pracovat na svých projektech, ale rovněž se setkávat s profesionálními mentory.

Nový cyklostan

Mezi úspěšné absolventky projektu patří například Helena Záleská a Petra Krhutová, které jsou autorkami cyklostanu Tike.

Od naší přihlášky je to rok a za tu dobu se udála spousta věcí. Získaly jsme amerického investora, našly výrobce a vyrobily první prototypy, testovaly jsme stan během letní sezóny v kempech a získávaly zpětnou vazbu od cyklistů a kempařů. Momentálně se připravujeme uvést Tike na český trh,” řekla Záleská.

Jednotlivci nebo celé týmy se mohou přihlašovat do 15. listopadu prostřednictvím webových stránek programu. Od ledna naváže čtvrtroční období workshopů, přednášek a konzultací, které vyvrcholí v dubnu závěrečnou start-up show. Program dosud pomohl 53 projektům.

Zdroj: www.novinky.cz 

-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit