Dvacet miliard korun už získali čeští podnikatelé z Operačního programu Podnikání a inovace. Projektem, u kterého se hranice čerpání podle serveru Businessinfo.cz symbolicky posunula nad dvacátou miliardu korun, je rekonstrukce rozpadajícího se objektu bývalého JZD v Petřvaldu na moderní budovu pro kovovýrobu v podniku místního podnikatele Pavla Máchy Makenex s.r.o.

Podle ministra průmyslu a obchodu (MPO) Martina Kocourka (ODS) se v letošním roce čerpání dotací z Operačního programu Podnikání a inovace rozběhlo naplno. Na účtech firem tak skončila bezmála čtvrtina všech peněz, které Operační program nabízí.

MPO chce letos zaměstnavatelům vyplatit z Operačního programu Podnikání a inovace deset miliard korun. Operační program Podnikání a inovace nabízí podnikatelům téměř 90 miliard korun. Je určený zejména pro malé a střední podnikatele mimo území hlavního města. Program navazuje na svého předchůdce, který v letech 2004 — 2006 podnikatelům nabídl celkem 10 miliard korun, a který se podařilo vyčerpat z více než 99 procent.

-red-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit