Tuzemští zaměstnavatelé v srpnu získali z operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) rekordních 1,067 miliardy korun. Celková částka peněz, kterou ministerstvo průmyslu a obchodu rozdělilo z programu, tak převýšila 22 miliard korun. Uvedla to agentura ČTK.

Podle mluvčího ministerstva Pavla Vlčka, kterého ČKT cituje, je to vůbec poprvé, kdy měsíční čerpání dotací překročilo miliardu korun. Loni dostaly firmy z programu v průměru za jeden měsíc něco přes půl miliardy korun. Podle generálního ředitele agentury CzechInvest Miroslava Křížka je tak operační program Podnikání a inovace už z jedné čtvrtiny vyčerpaný. Další peníze z operačního programu jsou slíbené konkrétním podnikatelům a čekají jen na to, až dokončí své projekty, aby jim bylo možné peníze zpětně vyplatit.

OPPI je určený zejména pro malé a střední podnikatele mimo území hlavního města a do roku 2013 má pro ně připraveno téměř 90 miliard korun.

Ministerstvo průmyslu dnes podle mluvčího vyzvalo i k dalším dvěma programům, a to programu Inovace - Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví a programu ICT a strategické služby.

První z nich pomáhá firmám zaregistrovat patentovou ochranu svých produktů v ČR a zahraničí a nabídne jim dohromady 50 milionů korun. Program ICT a strategické služby nabídne podnikatelům, kteří chtějí investovat do vybudování center strategických služeb, 1,5 miliardy korun.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit