Navzdory reálným číslům mají čeští uchazeči o práci stále největší zájem, pokud jde o práci v cizině, o místa v Rakousku, Německu, Nizozemsku a Velké Británii. Nejvíc nabídek do zahraničí zveřejňují zaměstnavatelé ze Slovenska, Německa a Rakouska. Vyplývá to z databáze pracovního portálu Profesia.cz.

Na jednu pracovní nabídku z Rakouska zveřejněnou na portálu Profesia.cz v průměru zareaguje 24,6 uchazeče. Po Rakousku je z pohledu lidí z České republiky nejatraktivnější zemí na práci sousední Německo. Na jednu pracovní nabídku z Německa zareaguje v průměru 19,8 člověka.

Podle serveru Finanční noviny.cz, který výstup z analýzy Profesia.cz zveřejnil, nejčastěji na nabídky práce v zahraničí reagují lidé, kteří jsou ochotni odjet pracovat i na pracovní pozice s nízkou kvalifikací. Na jednu zveřejněnou pozici na pomocného zaměstnance v průměru zareaguje 17,8 uchazeče o práci.

Na pozici kvalifikovaného dělníka, zaměstnance ve službách, kam patří například lidé pracující v řemeslech jako kadeřníci, kuchaři či malíři pokojů a natěrači, zareaguje v průměru 11,5 Čecha. Na pozice v administrativě činí průměrný počet reakcí na zveřejněnou pozici 9,9 a například na manažerské pozice zareagují v průměru tři lidé. Za prací do zahraničí se neženou ani uchazeči ze strojírenství, energetiky nebo informatiky.

Z uchazečů o zaměstnání, kteří v dubnu aktivně hledali práci na portálu Jobs.cz, se jich 6,5 procenta poohlíželo také po práci v zahraničí. Stále jasně vedlo Slovensko se čtvrtinovým podílem (před rokem 33 procent), ovšem postupně vzrostl zájem především o práci v Německu (nyní 15 procent, před rokem necelých sedm procent), v Rakousku (11 procent, před rokem pět procent) i ve Velké Británii (sedm procent, před rokem šest procent).

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit