Bankéři už nesmějí dostávat bonusy za desítky milionů, neboť jejich omezení schválil Evropský parlament. Podle nových pravidel už odměna nemůže překročit výši ročního platu daného zaměstnance. V krajním případě by manažer mohl dostat i bonus dvojnásobně přesahující jeho plat, musejí to ale odhlasovat akcionáři banky. Informoval o tom server Zprávy.rozhlas.cz.

Podle politiků dohoda omezí rizikové jednání bankéřů, které přispělo k vypuknutí světové finanční krize. Proto ji podpořila i europoslankyně Zuzana Brzobohatá z ČSSD. „Mnohé banky žádají o pomoc stát a myslím si, že za této situace mít neomezené odměny manažerům, je nemravné,“ vysvětlila.

Její kolega Ivo Strejček z ODS se naopak bojí, že omezení bonusů z Evropy vyžene nejlepší bankéře. „Špičkové mozky, pokud je nezaplatíte, tak vám odejdou někam jinam,“ řekl Strejček.

Dohoda, která zároveň počítá s přísnější regulací velkých bank, se však podle serveru Novinky.cz nedotkne příjmů většiny zaměstnanců bank, jejichž odměny obvykle nepřesahují 30 procent jejich platu.

Souhlasíte s omezením bonusů bankéřů?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit