Bezplatné a osobní poradenství o evropských právech nabídne dvakrát měsíčně expertka z evropské informační sítě Vaše Evropa Poradenství. Termín nejbližší konzultace je 12. září, následující 26. září. Na svých internetových stránkách o tom informovalo zastoupení Evropské komise v ČR.

Tato služba má za cíl zvýšit informovanost občanů o jejich právech a poskytnout praktické tipy o možnostech, které se jim v EU nabízí, ať již se jedná o práci v zahraničí, sociální zabezpečení, placení daní, podnikání, nákupy, zdraví, vzdělávání nebo bydlení.

Firmy mohou počítat s poradenstvím v otázkách podnikání, zakládání podniků v EU, prodeje zboží nebo informacemi o účetnictví.

Osobní schůzku v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1) nebo konzultaci po Skypu s expertkou Michaelou Suchardovou si lze domluvit prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

„Při sjednávání schůzky popište prosím ve stručnosti svůj problém a na schůzku samotnou pak přijďte i s dokumenty týkajícími se vašeho případu,“ uvádí Michaela Suchardová.

Více informací najdete na http://ec.europa.eu/ceskarepublika/news/130411_poradenstvi_cs.htm.

Využijete službu bezplatného poradenství v Evropském domě?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit