Ministerstvo školství dočerpává peníze z evropských fondů, na programy podporující zdravý životní styl školáků a zvyšování jejich podnikatelských dovedností vypsali úředníci výzvy celkem za 550 miliónů korun. Napsal to server Novinky.cz.

Obezita, nedostatek pohybu, negativní sociální vlivy, to jsou problémy dnešní mládeže, které musíme řešit už od předškolního vzdělávání,“ uvedl k nové výzvě za 300 miliónů korun ministr Marcel Chládek (ČSSD).

Peníze půjdou z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na vzdělávací projekty základních a středních škol zaměřené na podporu zdravého životního stylu, ale také zlepšení takzvaného klimatu na školách.

Ministr již v minulosti avizoval, že se chce zaměřit na zlepšení zdraví českých školáků. Kromě životosprávy a podpory sportu se chystá omezit i automaty nabízející ve školách sladkosti či kávu.

Dalších 250 miliónů půjde na odborné praxe ve firmách, aby středoškoláci získali zkušenosti z provozu a rozvíjeli své podnikatelské dovednosti.

Důraz je ve výzvě kladen i na tématiku sociálního podnikání a podporu handicapovaných žáků,“ sdělilo ministerstvo.

Úřad už dříve uvedl, že chce vyčerpat co největší objem peněz z EU fondů tak, že vyhlásí nové výzvy a také poskytne peníze na takzvané zásobníkové projekty. To jsou projekty, které už dřív splnily všechny podmínky, ale na peníze nedosáhly, protože částka v dané výzvě byla vyčerpaná.

Jaké máte zkušenosti s projekty v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit