Zaměstnanost na Ostravsku ohrožuje odvysílaný britský dokument o společnosti ArcelorMittal Ostrava, který kritizoval znečištěné ovzduší na Ostravsku. Věc došla dokonce tak daleko, že odboráři hutního podniku ustavili kvůli hrozbě zastavení výroby krizový štáb. Reagovali tak na odvysílání britského televizního dokumentu o znečištěném ovzduší na Ostravsku, který firmu ukázal ve špatném světle. Podle odborářů to může mít na chod podniku velmi negativní dopad, v nejhorším případě hrozí zavření jedné ze dvou ostravských vysokých pecí, což by mohlo stát pracovní místa tisíce lidí.

Odboráři tvrdí, že dokument vykreslil ArcelorMittal jako jediného viníka špatné situace s ovzduším v regionu, navíc ještě nepravdivým způsobem.

Podle časopisu Týden, který citoval představitele odborů hutí je to ve Velké Británii velmi citlivé téma a jakmile některá ze společností z kteréhokoli místa v Evropě je vykreslena takovým způsobem, má to odezvu u akcionářů, zákazníků i investorů.

Černé scénáře dalšího vývoje tak podle odborářů počítají s tím, že společnosti ubude zakázek. A situace se může takovým dokumentem ještě zhoršit, protože zákazníci si mohou rozmyslet, jestli budou obchodovat se společností, která takovým způsobem v nějaké zemi škodí," řekl Týdnu odborář Leopold Láskovský. Stejně tak to podle Laskovského ovlivní i zájemce o investování v regionu a také ty, kteří by Českou republiku chtěli navštívit jako turisté.

Odboráři proto chtějí svolávat mítinky se zaměstnanci, kde jim budou vysvětlovat celkovou situaci. ArcelorMittal Ostrava má v současné době 5500 zaměstnanců, s dceřinými podniky jich je celkem 7000.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit