„Zájem po útlumu v letech 2009 a 2010 opět roste, a to jak u veřejnosti, tak u firemních klientů," citoval server Finanční noviny.cz Petra Paseka z Asociace jazykových škol a agentur, která sdružuje více než 40 institucí. Jazykový kurz v cizině není levná záležitost, například dvoutýdenní kurz s nízkou intenzitou výuky ve Velké Británii stojí včetně ubytování v rodině kolem 30 000 korun.
Provozovatelé jazykových kurzů potvrzují, že evidují rostoucí poptávku zájemců o to, aby si kurz více užili, případně ho měli jako alternativu dovolené. To často znamená, že na kurz vycestuje celá rodina, někdy i včetně dětí, které chodí do dětského kurzu, případně mají zajištěnu školku. Některé školy také obvyklou výuku doplňují třeba o neformální konverzační lekce během oběda nebo se studenty konverzují například během hraní golfu. Pokud chtějí klienti spojit výuku s letní dovolenou, jezdí nejčastěji na Maltu, studenti francouzštiny zase míří na jih Francie.
Naproti tomu manažeři vyrážejí spíš na intenzivní kurzy zaměřené na odbornou terminologii v daném jazyce a častěji volí vzdálenější destinace, například San Francisco, New York nebo Sydney. Do USA, Kanady nebo na Nový Zéland pak míří i hodně těch, kteří vyjedou za vzděláváním na tři a více týdnů. Na kurzy vyrážejí podle odborníků z jazykových škol už děti od sedmi let, nejčastějšími klienty jsou ale mladí lidé mezi 17 až 30 roky.
-pda-
Zvyšujete si přes léto svou kvalifikaci jazykovými pobyty v zahraničí? A je to dobrá cesta k navýšení své ceny na trhu práce?
Co si o tom myslíte? Diskutujte pod tímto článkem nebo na Facebooku.