Odborářský boss Jaroslav Zavadil chce zřejmě změnit v tuzemsku politické poměry a žádá, aby lidi mohli získat sociální jistoty. Zavadil totiž veřejně prohlásil, že raději bude stát frontu na banány než na úřadu práce. Jeho výroku si všimla domácí média, například deník Lidové noviny, který uvedl, že předák Českomoravské konfederace odborových svazů vyhrocuje situaci po volbách kvůli tomu, že prý postrádá v tuzemsku sociální jistoty.

Odbory a občanská sdružení spojení v platformě Stop vládě proto chystají na 17. listopad demonstraci a průvod proti vládě. Protestní akce, jejíž motto bude Demokracie vypadá jinak, je v plánu v den připomínky takzvané sametové revoluce. Odbory podle bosse Zavadila požadují fungující stát, vzdělanou a prosperující společnost. „Chceme sociální jistoty, to není nic nenormálního,“ citoval deník Lidové noviny Zavadila, který navíc připomněl, že se v Česku nachází 620 000 lidí na hranici chudoby.

Program protestu začne 17. listopadu v 11:00 na Václavském náměstí, kde budou mít své stánky a prezentace různé iniciativy. Demonstrace samotná se tam bude konat od 13:00 a asi o hodinu později by měl vyjít průvod na Můstek a ulicí 28. října pak na Národní třídu, která je symbolem počátku polistopadových změn v roce 1989.

Má odborový předák žádat, aby někdo ve státě zaváděl tzv. sociální jistoty? Co si o tom myslíte?

Diskutujte o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit