Práce z domova se může zdát jako vysněné a přitom praktické a efektivní řešení pro ty, kteří chtějí omezit dojíždění do zaměstnání, na druhou stranu má ale řadu úskalí. Upozornil na to online deník Novinky.cz. Podle jeho zjištění totiž téměř tři čtvrtiny pracovníků, kteří z domova pracují, uvádějí, že je pravidelně rozptylují děti nebo ostatní členové rodiny.

Novinky.cz citovaly z poznatků globálního průzkumu společnosti Regus, během něhož bylo dotázáno více než 24 000 podnikatelů z více než 90 zemí. Z průzkumu vyplynulo, že jednoho pracovníka z deseti postihují kvůli provizornímu vybavení domácí kanceláře potíže s držením těla, které mohou později vést k závažným zdravotním komplikacím. Špatné připojení k Internetu, žádný přístup ke kancelářskému vybavení či dokonce domácí mazlíčci vyžadující pozornost – to vše může mít vliv na soustředění a produktivitu těch, kdo pracují z domova. Přesto zaměstnance výhody flexibilních pracovních přístupů přirozeně lákají. Podle expertů společnosti Regus, které Novinky.cz citují, díky práci z domu nemusejí lidé ztrácet čas dojížděním a mohou si upravit pracovní dobu podle svých potřeb, aby dosáhli lepší rovnováhy mezi pracovním a osobním životem.

I tak se ale ukazuje, že práce v profesionálním pracovním prostředí v blízkosti bydliště je výhodnější než vlastní práce z domova, protože se tak můžete vyhnout stresovým situacím v rodině, vytvoříte si lepší profesionální image a zlepšíte svou celkovou produktivitu. Pro zaměstnance v Česku představují při práci z domova největší problém tři překážky: děti nebo ostatní členové rodiny vyžadující pozornost (73%), děti, ostatní členové rodiny nebo domácí zvířata vyrušující během telefonních hovorů (44%) a nedostatečný přístup ke kancelářskému vybavení (34 %). V poslední době ale roste i počet lidí, kteří pracují z domova, ale kvůli tomu se často cítí osamělí, odcizení a odříznutí od svých kolegů.

-pda-

Chtěli byste pracovat z domova?

Diskutujte pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit