Téměř polovina respondentů v anketě pracovního portálu Profesia.cz uvedla, že je dobré se odreagovat cigaretou kdykoliv je potřeba, protože se tak nakonec zvýší pracovní výkon. Informoval o tom server Prvnízprávy.cz.

Každý desátý dotázaný uznává skutečnost, že pokud si to kuřáci napracují, je to jejich věc. Třetina respondentů je naopak se situací velmi nespokojená, protože si kuřáci práci nikdy nenapracují. Jen třináct procent návštěvníků označilo, že je u nich v pracovní době kouření zakázáno.

„Zákoník práce sice mluví jasně, zaměstnavatelé však často řeší kuřácké pauzy i prostory dále vnitřními předpisy, které zahrnují i potřeby kuřáků,“ řekla Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

Kouření má podle jejích slov mnoho negativních dopadů, z pohledu zaměstnavatelů se jedná často o skutečnost, že si zaměstnanci práci nenapracují, zároveň však průzkumy ukazují, že mají více dnů pracovní neschopnosti než nekuřáci.

„V neposlední řadě to často nedělá dobrotu v kolektivu, kde někteří zaměstnanci pociťují nespravedlnost,“ doplnila Kateřina Jaroňová.

Na anketní otázku, jak lidé vnímají kuřácké pauzy v zaměstnání, na portálu Profesia.cz, odpovědělo 526 návštěvníků.

Jaký máte názor na kouření na pracovišti?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit