Zaměstnancům ostravské hutní společnosti Evraz Vítkovice Steel letos vzrostou mzdy o 1,3 procenta. Vyplývá to z dodatku kolektivní smlouvy, na kterém se vedení firmy dohodlo s odboráři. Dodatek vstoupí v platnost 1. dubna. Navýšení mezd považují odbory KOVO za úspěch, protože firma je třetím rokem ve ztrátě. Napsal to server Esondy.cz.

„Znamená to průměrně 400 korun, které dává majitel na zaměstnance. V základním tarifu máme 250 korun a pak 150 korun osobní ohodnocení, které budou zaměstnancům rozdělovat nadřízení,“ uvedl předseda odborů Zdeněk Kološ.

Problémy s nedostatkem zakázek má zejména ocelárna, která v uplynulém roce rok měla několik odstávek, naposledy od začátku loňského prosince do 12. ledna. Podle odborářů by ocelárna měla vyrábět bez přerušení nejméně do dubna. Režim výroby v podniku je podle Kološe nyní nastavený na 70 procent.

Odboráři jsou kvůli obavám o osudu firmy už od dubna ve stávkové pohotovosti a s nadějí čekají na příchod nového majitele. Firma zaměstnává asi 1100 lidí.

Evraz Vítkovice Steel je třetí největší hutní společností v České republice. Zaměstnává zhruba 1100 lidí. Firma patří největší ruské ocelárně Evraz, která pro svoji českou divizi hledá kupce.

Vyřeší podle vás nový majitel Evrazu problém s nedostatkem zakázek?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit