Lidé v malých a středních firmách pracují mimo svou pracovní dobu více, než je tomu v ostatních evropských zemích. Zatímco v tuzemsku si nosí práci domů 70 procent zaměstnanců, v Evropě je to o deset procentních bodů méně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft ve 13 evropských zemích. V ČR se jej zúčastnilo 500 českých podniků s maximálním počtem 250 zaměstnanců. Napsal to server Finančnínoviny.cz.

Pro většinu dotázaných je hlavním důvodem to, že mají moc práce. Téměř pětina Čechů uvedla, že v kanceláři nemají klid na práci, v jiných zemích to je jen osm procent. Více než polovina pracovníků přitom potřebuje mobilní technologie, aby svou práci lépe zvládli.

„Na dotaz, kde jsou nejefektivnější, uvedla jen necelá třetina pracovníků kancelář. Řada lidí se lépe soustředí či vymýšlí nové věci například doma, na setkáních se zákazníky nebo těsně před spaním. Zaujalo mě, že téměř třetina Čechů využívá cestu do práce, to je nejvyšší číslo ze všech zúčastněných zemí,“ uvedl ředitel pro malé a střední podniky Microsoftu Martin Tolar.

Zhruba tři čtvrtiny lidí v českých malých a středních firmách by uvítaly zavedení technologií, které umožňují vzdálený přístup k dokumentům respektive spolupráci s kolegy na dálku, 63 procent pak práci z domova.

„Tento trend potvrzuje i naše zkušenost se službou Office 365, která přináší snadnou práci s dokumenty Office na jakémkoliv zařízení a umožňuje online spolupráci s kolegy i zákazníky. V současnosti již máme na českém trhu několik tisíc zákazníků z řad středních a menších firem a toto číslo stále roste,“ podotkl manažer divize MS Office Martin Hruška.

Menší firmy, které dokážou využívat moderní technologie, rostou podle údajů Microsoftu až o 15 procent rychleji než ostatní.

Nosíte si práci domů?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit