Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) uspořádal 12. dubna 2014 ve věznici v Rýnovicích ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR workshop k tématu zaměstnávání odsouzených osob. Firmy si dlouhodobě stěžují na nedostatek vhodných pracovních sil – i nekvalifikovaných, kvůli kterým musí odmítat zakázky. Zaměstnávání odsouzených může být jednou z cest, jak tento nedostatek pracovníků snížit.

Cílem akce, jíž se zúčastnili zástupci více než dvou desítek firem, proto bylo předat potenciálním zaměstnavatelům co nejvíce informací o výhodách zaměstnávání osob ve výkonu trestu nebo o možnostech získávání dotací na propuštěné vězně. Organizátoři doufají, že se jim na jejich základě podaří zvýšit zájem zaměstnavatelů o zaměstnávání vězňů.

Hlavními projednávanými tématy bylo: informace o různých možnostech zaměstnávání vězněných osob, odstranění předsudků podnikatelských subjektů vůči spolupráci s věznicemi, příklady spolupráce, druhy průmyslové výroby, možnosti využití fondů EU, prezentace praktických zkušeností zástupců společností spolupracujících s Věznicí Rýnovice.

Bližší informace najdete v tiskové zprávě.

Domníváte se, že realizovaný seminář pomůže zvýšit zájem zaměstnavatelů o zaměstnávání odsouzených?

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.
-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit