Dne 17.3.2017 se uskutečnilo jednání účastníku Regionální sektorové dohody pro Středočeský kraj v oblasti autodopravy a opravy velkých vozů. Organizátorem akce byl Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) spolu s firmou ČESMAD BOHEMIA s.r.o. Pozvání přijali zástupci Krajského úřadu Středočeského kraje, ředitelé středních odborných škol a Krajská hospodářská komora Středočeského kraje.

Firmy ve Středočeském kraji se potýkají s nedostatkem profesionálních řidičů, proto je jednou z klíčových aktivit regionální sektorové dohody rozšíření studijních oborů o získání profesního průkazu.

Krajský úřad Středočeského kraje přislíbil financování těchto profesních průkazů žákům zapojených škol. Hlavním cílem bylo zmapování současného stavu. Kolik žáků by mělo o jeho získání zájem a jak jsou jednotlivé školy připraveny. Která z nich má autoškolu, vlastní akreditaci a disponují příslušnou technikou. S výsledkem jednání bude seznámena regionální tripartita Středočeského kraje 22.3.2016. Dalšími body jednání bylo zhodnocení plnění klíčových aktivit regionální sektorové dohody a plány aktérů na rok 2016.

-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit