Na osmihodinové směny přechází automobilka TPCA v Kolíně. Vedení automobilky se tak rozhodlo po čtvrteční dohodě s odboráři.  Vyjednávání o mzdách bude pokračovat před zprostředkovatelem, na jejich růstuse zatím strany nedohodly. Stávající desetihodinové směny se od podzimu zkrátí na osmihodinové, pracovat se bude místo současných čtyř dní pět dní v týdnu. Nový režim by měl snížit zátěž zaměstnanců, uvedl portál e-sondy.cz.

Zavádíme tuto změnu s podporou všech tří odborových organizací. Hlavním argumentem pro tuto změnu je snížení zátěže zaměstnanců,“ uvedl mluvčí společnosti Marek Hovorka s tím, že osmihodinová pracovní doba znamená pro pracovníky kratší směny, delší odpočinek mezi směnami a také méně práce v noci.

V kolektivním vyjednávání, které v automobilce probíhá od konce ledna, mají všechny strany stejný názor i v oblasti navýšení 13. platu, zavedení senior programu, společnému řešení ergonomické zátěže zaměstnanců a dalších bodech. Rozdílné názory však mají vyjednávací týmy stále na navýšení tarifních mezd, jednorázovém bonusu a směnném příplatku. Odborové organizace i společnost se proto dohodly, že jednáníbude pokračovat před zprostředkovatelem. Stávající kolektivní smlouva bude prodloužena až do 31. května.

Probíhá ve vaší společnosti také kolektivní vyjednávání?

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit