V motivaci ke studiu technických oborů je třeba začínat již od raného dětství a žáků na základních školách. Regionální zastoupení Svazu průmyslu a dopravy ČR v Ústeckém a Karlovarském kraji ve spolupráci s dalšími zástupci zaměstnavatelů působících v daných regionech (hospodářské komory, regionální kancelář Agentury CzechInvest, Krajská agentura rozvoje podnikání v Karlových Varech) a úřady práce se proto rozhodlo uspořádat odborný workshop pro výchovné, kariérní poradce a ředitele ZŠ. Workshopy proběhnou v obou krajích na podzim 2016.

Záměrem těchto akcí je informovat o vývoji pracovního trhu regionu z hlediska současného stavu i předpokládaného vývoje (představení fenoménu Průmysl 4.0) a možnostech nastavení spolupráce základních škol se středními školami a místními podniky. Doprovodnou akcí workshopu bude prohlídka výrobní společnosti. Cílem akce je rovněž nabídnout pomoc při budoucím získávání přehledů pro výchovné a kariérní poradce při základních školách, kteří jsou v kontaktu se žáky a rodiči a mohou pomoci při volbě střední školy s ohledem na budoucí povolání.

V případě zájmu o více informací se obracejte na regionální manažerku SP ČR pro Ústecký a Karlovarský kraj Ing. Radku Šplíchalovou (kontakt: telefon 702 025 922, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

-lhe-
 

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit