Zaměstnancům Třineckých železáren (TŽ) vzrostou letos mzdy o 4,1 procenta a při splnění plánu o dalších 2,5 procenta. Dodatek kolektivní smlouvy týkající se růstu mezd dnes podepsali zástupci vrcholového vedení firmy a odborářů. Průměrný výdělek v Třineckých železárnách v roce 2016 překročil 29.100 korun, mzdy podle mluvčí loni rostly celkem o 10,8 procenta.

"Jsme rádi, že jsme se dohodli na růstu mezd v tak složité době," uvedl předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO TŽ František Ligocki. Nastavené priority se podle něj odborářům podařilo ve vyjednávání prosadit, i když ne v takové výši, jak původně požadovali. "Museli jsme jít do určitého kompromisu. Dnes mohu konstatovat, že se nám podařilo dohodnout pro zaměstnance Třineckých železáren solidní základní nárůst mezd. Nejdůležitější teď je, aby se firmě dařilo naplňovat finanční plán, a tím plnit hospodářské výsledky, díky nimž mohou zaměstnanci počítat s dalším navýšením mezd," uvedl Ligocki. 

Mezi zaměstnaneckými benefity mají pracovníci hutě například příspěvek na stravování, poukázky na relaxační aktivity v hodnotě převyšující 3500 korun nebo příspěvek na penzijní připojištění.

V Třineckých železárnách pracuje 7000 lidí, a to včetně provozů v Ostravě-Vítkovicích, Starém Městě u Uherského Hradiště, Závodu sochorová válcovna v Kladně a Univerzální trati v Bohumíně na Karvinsku.

Zdroj: www.e-sondy.cz 

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit