Svaz průmyslu a dopravy ČR byl i v letošním roce partnerem přehlídky České ručičky. Dvacet jedna nejšikovnějších mladých řemeslníků bylo oceněno v rámci devátého ročníku přehlídky. Galavečer se konal ve středu 21. června 2017 na brněnském výstavišti, kde předseda vlády Bohuslav Sobotka spolu s dalšími významnými osobnostmi předal těmto žákům učňovských oborů zlatou plaketu Českých ručiček. Jednou z předávajících byla i generální ředitelka SP ČR Dagmar Kuchtová.

Samotnému ocenění a vybrání juniorských špiček v jednotlivých řemeslných oborech předcházely celorepublikové soutěže odborných dovedností, které byly v průběhu celého roku monitorovány. Letos byly soutěžními obory zahradník/zahradnice, kosmetička, kadeřník/kadeřnice, kuchař/kuchařka, číšník/servírka, cukrář/cukrářka, automechanik, autolakýrník, karosář, mechanik-seřizovač, obráběč kovů, zámečník, elektrikář-slaboproud, elektrikář-silnoproud, instalatér, klempíř, pokrývač, tesař, kominík, lesní mechanizátor a opravář zemědělských strojů.

Přehlídku každoročně vyhlašuje Jihomoravský kraj společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem práce a sociálních věcí. Organizuje ji Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy, příspěvková organizace.

Více informací zde

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit