Česká centra se v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR stanou centrem chytrých řešení. Představen bude mezinárodně uznávaný integrační systém technologií využívaných ve městech, koncepty hypoalergenních interiérů, čistého vzduchu a domů, čisté vody bez chemikálií, skladování energie a úspory energií díky revoluční nanooptice. Zájemci si budou moci otestovat také chytré lavičky. Zprávu uveřejnil portál BusinessInfo.cz. 

Program akcí pořádaných ČC v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR

Výstava Budování Smart City a prezentace „Smart Nano - Smart City Concept“

Expozice interaktivním způsobem představí mezinárodně uznávaný integrační systém technologií využívaných ve městech. Prezentovány budou koncepty hypoalergenních interiérů, čistého vzduchu a domů, čisté vody bez chemikálií, úsporné filtrace bazénů, skladování energie a úspory energií díky revoluční nanooptice. Zájemci si budou moci otestovat také chytré lavičky.

7. - 10. 11. 2017, út-pá 11:00 - 18:00; Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1

Přednáška Smart City

  • český příspěvek ke konceptu Smart City - Smart Nano aneb chytrá města a nanotechnologie
  • budování Smart City - poučení z digitalizace moderních měst
Český příspěvek ke konceptu Smart City - Smart Nano, Jiří Kůs - předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu ČR  Je Česko světovou velmocí v oblasti „nano“? Praktické využití nanotechnologií - sci-fi nebo realita? Jaký je užitek nových technologií pro běžnou domácnost? Jaký další potenciál skýtají progresivní nanotechnologie? 

Budování Smart City - poučení z digitalizace moderních měst, Libor Kašparovský - Incinity, s.r.o.

Jak obstály 3 české firmy při řešení Smart Mobility v 3 milionové turecké metropoli? Jak řešit rozvoj moderních měst a pomáhat občanům k lepšímu životu? Na základě čeho dnes rozhodují radnice a magistráty o budoucnosti našich měst?

9. 11. 2017 - 14:30, Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1

Nutná rezervace na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; +420 725 816 312

Česko je nano - prezentace výrobků na bázi nanotechnologií 

Čistý vzduch ve městech i v interiérech budov, čistá voda, protiroztočové lůžkoviny s nanovláknem, funkční materiály a oblečení s nanostříbrem, vysokoúčinné a snadno prodyšné roušky, revoluční vysokokapacitní a bezpečné baterie s nižší ekonomickou náročností výroby, … . Sci-fi nebo realita? Můžete posoudit sami. Zúčastněte se první veřejné prezentace „Smart Nano - Smart City Concept“.

6. 11. 2017 - 12:00 - 18:00, Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1

Nutná rezervace na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; +420 725 816 312

Kompletní program Týdne vědy a techniky


Zdroj: převzato z www.businessinfo.cz

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit