Tématem kulatého stolu, které zorganizovalo regionální zastoupení pro Středočeský kraj 15. listopadu 2017, bylo Vysílání řidičů do zemí EU. Moderátorem toho to kulatého stolu byla Mgr. Renata Zbranková, která seznámila účastníky s novinkami v obecných principech v rámci daného tématu a s novými aktivitami Evropské komise jako jsou např. návrhy Revize směrnice 96/71/ES a Balíček Mobility.

Druhá část se věnovala aktuálním národním úpravám legislativy pro vysílání řidičů mezi členskými státy EU (Německo, Francie, Italie, Rakousko) a sdílenívlastních zkušeností zúčastněných firem. Ukázalo se, že firmy nemají jednotné nebo veškeré potřebné informace pro tyto úpravy. V návaznosti na tyto skutečnosti, byly firmy seznámeny s potřebnými informacemi a byly jim představeny internetové stránky a portály, kde veškeré potřebné informace pro jednotlivé státy mohou dohledat.

V rámci kulatého stolu došlo k seznámení účastníků s Regionální sektorovou dohodou pro Středočeský kraj v oblasti autodopravy a opravy velkých vozů.

-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit