Vedení opavské farmaceutické firmy Teva Czech Industries (TCI) podepsalo kolektivní smlouvu na rok 2018 s odboráři. Zaměstnancům se tak zvýší plat o 15 procent. „Zaměstnanci chtěli větší garanci základních mezd, proto jsme se dohodli, že prémiovou složku ve výši 9 procent převedeme do základních mezd od 1. ledna 2018 a od 1. dubna 2018 navýšíme o dalších v průměru 6 procent základní mzdy,“ uvedl generální ředitel TCI Jaroslav Chylík. Průměrná mzda v opavském závodě je v současnosti vyšší než 32 tisíc korun.

Místopředseda odborového organizace ECHO Jiří Vrablec řekl, že kolektivní smlouva nabízí velké množství zvýhodnění a benefitů nad rámec požadavků zákoníku práce. Podle něj patří k těm nejlepším kolektivním smlouvám v rámci chemického průmyslu České republiky.

Mezi benefity, které mohou zaměstnanci Tevy využívat, jsou například příspěvky na pojištění nebo volnočasové aktivity ve výši až 17 tisíc korun ročně, jednodenní placené volno na doprovod dítěte do první třídy v první školní den nebo volno při narození dítěte či tři dny na zotavenou.

Zdroj: www.e-sondy.cz 

-le-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit