Prozatím poslední TECHNOhrátky se odehrály ve Vysokém Mýtě dne 4.3., které hostily Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto. Také tuto akci doprovázel zvýšený zájem základních škol. Na akci jich nakonec dorazilo devět v celkovém počtu cca 130 žáků osmých tříd. Střední škola je jistě zaujala unikátním oborem vodař, který tato střední škola vyučuje jako jediná v České republice, nebo novou počítačovou učebnou i moderními geodetickými přístroji, které škola vybudovala v loňském roce investicí 1,6 milionu korun s pomocí Místní akční skupiny Litomyšlsko a evropských peněz. Škola se také mohla pochlubit novými šatnami a sociálním zařízením, které zde nechal zrekonstruovat nákladem 2,7 milionu korun Pardubický kraj.

Celkem mohli žáci poznat tři maturitní a stejný počet učebních oborů - konkrétně pozemní stavitelství–architektura, dopravní stavitelství, vodohospodářské stavby, instalatér, truhlář a zedník.

TECHNOhrátky ve Vysokém Mýtě navštívila také delegace pedagogů ze Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk ze sousedního Olomouckého kraje. Cílem návštěvy bylo seznámení se s akcí a její prožití na vlastní kůži. Návštěvu s úmyslem sdílení dobré zprostředkoval za laskavého svolení organizátorů akce a vedení pořádající školy Svaz průmyslu a dopravy ČR, který TECHNOhrátky dlouhodobě podporuje a oceňuje pro jejich význam oblasti kariérového poradenství.

Zpracováno s využitím webových stránek TECHNOhrátek na Školském portálu Pardubického kraje: www.technohratky.cz  a webových stránek ISŠ Moravská Třebová: www.issmt.cz.

Autor: Richard Koubek

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit