Restaurace, pivovary, posilovny, ale i řemeslníci, kadeřnictví či ZOO. To jsou jen příklady podnikatelských aktivit nebo oborů podnikání, které jsou velmi tvrdě zasaženy následky koronavirové pandemie. Český blockchainový start-up Tatum proto ve spolupráci s Českou spořitelnou, Microsoftem a digitální agenturou WDF spustili projekt na podporu živnostníků a malých firem s cílem překonat období, kdy kvůli COVID-19 nemohou provozovat svoji živnost, nebo mají omezení, či výpadek zákazníků.

„Projekt Zachransvoufirmu.cz primárně propojuje živnostníky a jejich zákazníky. Jeho cílem je pomoci drobným podnikatelům s výpadkem cashflow, kdy museli ze dne na den pozastavit svou podnikatelskou činnost. Projekt chce umožnit, aby lidé mohli kupovat od firem vouchery, které pak uplatní později, až to bude možné,“ řekl Jiří Kobelka, vedoucí projektu Zachraň svou firmu.

„Od samotné myšlenky k realizaci tohoto projektu uběhlo jen pár dnů. Je za ním neuvěřitelné nadšení a úsilí všech dobrovolníků. Mám obrovskou radost, že právě na tomto projektu se můžeme podílet,“ říká Martin Medek, šéf Otevřeného bankovnictví v České spořitelně a dodává: „Nákup voucheru probíhá jednoduše prostřednictvím internetového platebního tlačítka Platba z účtu, které funguje na bázi multibankingu. Klient internetového bankovnictví nemusí při placení vyplňovat údaje o kartě a složitě hledat v seznamu konkrétní platební tlačítko své banky.“

Autoři projektu spustili v těchto dnech web Zachransvoufirmu.cz, na kterém se mohou živnostníci, podnikatelé a firmy zaregistrovat. Lidé si mohou následně vybrat, koho se rozhodnou prostřednictvím nákupu voucheru finančně podpořit. Podpořit podnikatele či firmu lze nákupem voucheru v hodnotě 100 až 1000 Kč pomocí multibankingového platebního tlačítka Platba z účtu od České spořitelny. Voucher mohou lidé uplatnit, jakmile daný podnik znovu otevře svůj provoz.

Registrace na webu probíhá bezplatně a peníze jdou ihned přímo na účet živnostníkům. V rámci projektu poskytuje jednotlivým firmám bezplatné poradenství daňová poradkyně. Tatum zároveň oslovuje další dobrovolníky na podporu projektu, v současné době jich je přes třicet.

Více na Zachransvoufirmu.cz 

Zdroj: https://www.csas.cz/cs/korporace/articles/ceska-sporitelna-a-startup-tatum-spustili-novy-neziskovy-projekt-zachran-svou-firmu

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit