Po pauze způsobené pandemií se 24. června 2020 uskutečnilo další jednání Regionální stálé konference Královéhradeckého kraje. Na programu bylo také předání cen vítězům soutěže "Buďte inspirací". Ta má za cíl ukázat, jak přispívají obce, města a jiné subjekty svými inovativními projekty k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje. 

„Vítězové svými inovativními projekty přispívají k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, který budujeme úspěšně již více jak 3 roky a na této naší cestě jsme získali i prestižní ocenění CZECH TOP 100, a to 1. místo v kategorii Chytrá města pro budoucnost 2018. V našem kraji je jistě mnoho příkladů dobré praxe, ty nejlepší jsme dnes ocenili. Jsou to projekty, které pomáhají zatraktivnit náš kraj, venkov i naše města. Některé jsou úspěšné i na evropské úrovni, například projekt místní akční skupiny Hradecký venkov získal ohodnocení Evropské komise. Jsem si jistý, že budou inspirací pro další projekty i regionální aktivity a těším se již na další ročník, “ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Soutěž byla členěna do 4 kategorií: Inspirace pro Chytrý region Královéhradeckého kraje, Leader pro Chytrý venkov Královéhradeckého kraje, Smart projekt Hradecko-pardubické aglomerace za Královéhradecký kraj a Investičně atraktivní obec, město Královéhradeckého kraje.

Následovaly informace zástupkyně Ministerstva pro místní rozvoj ČR z celostátní Rady stálé konference, vyslechli jsme informace o přípravě ČR a regionu na období po roce 2020, informace ze zasedání Národní stálé konference, Aktivity sekretariátu Regionální stálé konference KHK a o integrované nástrojích ITI a CLLD, akčních plánech vzdělávání.

Více informací na https://www.cirihk.cz/rskkhk.html.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit