Ze zřejmých důvodů nemohli organizátoři, mezi které patří i Svaz průmyslu a dopravy ČR, zorganizovat tradiční Burzu práce a vzdělání v Šumperku spolu s Živou knihovnou povolání. Burza má každoročně za cíl seznámit návštěvníky zábavným a naučným způsobem s místními firmami a spolupracujícími středními školami. Aby však organizátoři Burzy žákům posledních ročníků základních škol a jejich rodičům přece jen zprostředkovali zajímavé a aktuální informace pro rozhodování o volbě studijního oboru a budoucího povolání, rozhodli se připravit alespoň přehledný elektronický Průvodce po středních odborných školách a firmách v okrese Šumperk a okolí.

Průvodce obsahuje aktuální, názorné a praktické informace o odborných středních školách a firmách, které působí v okrese Šumperk a blízkém okolí. Díky Průvodci získá čtenář základní přehled o tom, jaké obory tyto školy nabízejí, čím jsou zajímavé a jaké znalosti a dovednosti při jejich studiu získáte. Také se dozvíte, jak a kde se můžete v rámci odborné praxe i po ukončení studia uplatnit.

Celkem Průvodce obsahuje přehledné informace o 10 středních školách a 12 zaměstnavatelích a vznikal v průběhu listopadu a prosince 2020. Na jeho přípravě se podíleli Svaz průmyslu a dopravy ČR, Okresní hospodářská komora Šumperk a Úřad práce ČR, Kontaktní pracoviště Šumperk.

Průvodce je možné prohlédnout si v elektronické podobě ZDE.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit