Nádherná dřevěná kanoe, dvoupatrové motokolo se zvukovou fanfárou, elegantní valník vytvořený ze starého rozmetadla, ale také funkční model motoru Simson, věrné miniatury nářadí, zbraní či kuchyňských potřeb nebo minibar vytvořený z dvacetilitrového kanystru na benzín… V úterý 7. září zažily TECHNOhrátky Pardubického kraje velkou slávu – vyhodnocení výsledků soutěže Řemeslo doma II, v níž mladí kutilové soupeřili v několika kategoriích s výrobky, které vytvořili na jaře v domácích podmínkách během covidového uzavření škol. Největší sbírku trofejí si stejně jako loni odnesli žáci základních a středních škol z Orlickoústecka.

A v Malém sálu Domu hudby v Pardubicích bylo opravdu co obdivovat. Do soutěže Řemeslo doma II totiž přihlásili mladí tvůrci 127 příspěvků, které splnily podmínky organizátorů na originalitu a samostatnost práce. Aktéři ze základních škol byli rozděleni do dvou skupin pro 6.-7. a 8.-9. třídu. Studentům ze středních odborných škol byly naopak určeny tři kategorie. Celkové pořadí na prvních třech místech určilo vždy hlasování třiatřicetičlenné odborné poroty. Dvě samostatné kategorie představovalo hlasování veřejnosti na Facebooku.

Nejvíce cen – z toho pět vítězných včetně nejprestižnější, absolutní ceny – nasbírali žáci ze škol na Orlickoústecku. Dvě prvenství si odnesly školy z okresu Pardubice. Nejúspěšnější základní školou se stala ZŠ Jindřicha Pravečka z Výprachtic, která ovládla dvě kategorie.

Atraktivní ceny poskytli kromě organizátorů tradičně partneři projektu TECHNOhrátky z krajské Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy ČR, společnosti Agrovenkov i předních strojírenských a stavebních firem Bühler CZ, Schaeffler Production CZ, Enteria či Iveco Czech Republic. Školáci autoři dostali elektrotechnické přístroje, poukázky na IT zboží, společenské hry, knihy nebo další technická zařízení.

Zdroj: web TECHNOhrátky - www.klickevzdelani.cz

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit