Co se skrývá za každodenním výkonem vybraných povolání a jak se na ně připravit ukázala v lednu v Ostravě opět tradiční Živá knihovna studijních možností, kterou připravujeme společně se Světem techniky v Dolních Vítkovicích. Pro žáky 8. a 9. tříd jsme připravili 10 stanovišť, kde se představily střední školy se zajímavými obory a firmy, které prezentovaly už konkrétní profese. Základní školy pak přicházejí s těmi žáky, kteří se ještě rozhodují při výběru školy.

Protože je akce určena pro žáky bez rozdílu jejich preferencí, škála profesí musí být pestrá. Pro Svaz zůstávají jádrem prezentací technické a přírodovědné obory, které letos zastupoval například elektrikář nebo chemik, ale ukázali jsme také profesi účetního a umělecky zaměření návštěvníci se mohli podívat na práci módních návrhářů. Atraktivní prezentaci, včetně ukázek techniky a výzbroje, si přichystalo Krajské policejní ředitelství v Ostravě se Střední policejní školou v Holešově.

image3

image0 1

Žáci základních škol se zapojovali do diskusí a měli zajímavé dotazy. Firmy i střední školy hodnotily akci jako velmi úspěšnou a my doufáme, že jsme i na této živé knihovně pomohli studentům v jejich nelehké volbě budoucího zaměstnání.

-mva-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit