Nedávný protest lékařů za zvýšení platů může mít odezvu ve zveřejnění seznamu rebelujících doktorů. Mezi pacienty se totiž začínají šířit hlasy, které nabádají ke zveřejnění všech doktorů, kteří se akce zúčastnili. Někteří lidé se od lékařů, kteří hrozili odchodem z nemocnic, totiž nechtějí nechat ošetřit. Píší o tom Lidové noviny (LN). „Ráda bych se těmto lékařům vyhnula. Nejlepší by byla možnost, kdyby žádný z nich nebyl přijat zpět," cituje deník jednu z naštvaných pacientek.

Řada stížností a žádostí o přehled stávkujících doktorů dorazila i na svaz pacientů, který hlídá dodržování práv lidí u lékařů. Jeho šéf Luboš Olejár odmítá, že by seznam někdy vznikl. Podle něj žádné seznamy lékařů, kteří protestovali za zvýšení platů, nejsou. Důležité ale je, zda péči poskytuje lékař odborník a podle Olejára nezáleží na tom, zda dal výpověď.

Šéfové nemocnic se přesto připravují, že nyní povedou boj s naštvanými pacienty. Ve scénáři příštího vývoje je i výrazně stoupající počet stížností na lékaře v nemocnicích. Každý si bude dvojnásob kontrolovat, zda je práce odvedená ve zdravotnictví adekvátní očekáváním, citoval internetový deník Prvnizpravy.cz ředitele fakultní nemocnice v Hradci Králové Romana Prymulu.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit