Hodnota investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest loni mírně klesla na 16,25 miliardy korun z 16,9 miliardy korun v roce 2009. Počet investičních projektů se v roce 2010 naopak zvýšil na 209 z předloňských 186. Loňské výsledky médiím představil generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek. Statistiky agentury ukázaly, že v roce 2009 počet investičních projektů a jejich hodnota mířících do ČR klesla.

Agentura ČTK k výsledkům uvedla, že každá druhá investice získaná CzechInvestem loni mířila do služeb. Téměř 40 procent společností v roce 2010 investovalo do oboru informačních technologií a vývoje softwaru. Díky loni zprostředkovaným investicím vnikne zhruba 10 000 nových pracovních míst.

Podle zástupců CzechInvestu odrážejí výsledky za loňský rok dlouhodobé změny ve struktuře domácí ekonomiky. Vždyť ještě v roce 2007 dominovaly mezi novými investicemi výrobní projekty, letos už jsou na prvním místě služby a výzkum. Přesto ale hodnota investic, které míří do domácí ekonomiky prostřednictvím agentury CzechInvest v posledních letech neustále klesá. Hlavní podíl na nich totiž mají investice zaměřené na výzkum, vývoj a služby, které jsou finančně méně náročné.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit