Odboráři Škody Auto se zúčastní protestu proti plánovaným reformám, které plánuje česká vláda. Protest se má uskutečnit 21. května v Praze.

Podle „škodováckého“ týdeníku Škodovácký odborář se mladoboleslavským nelíbí, že vláda chce prodloužit věk odchodu do důchodu a chystá kroky, které povedou k výraznému zdražování.

Protest přichází v době, kdy Škoda Auto podepsala novou kolektivní dohodu s odbory. Zaměstnance automobilky tak podle odborových předáků sice chrání nová kolektivní smlouva, zaručující růst mezd, jejíž součástí je i inflační doložka, ale i tak zaměstnanci, zvláště nízkopříjmové a středněpříjmové kategorie, pocítí růst DPH, zdražení potravin a dopady důchodové reformy i reformy zdravotnictví.

Vládní kroky podle odborářů prý jistě povedou ke zhoršení životní úrovně zaměstnanců. A reformy jednoznačně prý nejsou ve prospěch lidi a je důležité, aby lidé, kteří na tyto změny zatím jen doma nadávají, to přišli veřejně a nahlas říci. Odboráři automobilky proto vyzývají lidi, aby si nenechali nic líbit a přišli podpořit protestující.

-red-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit