První jednání Rady hospodářské a sociální dohody, tedy tripartity, po stávce odborů, namířené proti vládním reformám, nedopadlo dobře. Odbory se totiž zase s vládou nedohodly na části zdravotnické reformy, která má umožnit stanovení základní péče a připlácení za nadstandard.

Zatímco odbory stále vedou svou a i nyní žádali stažení a přepracování reforem, vláda si stojí za svým. Agentura ČTK citovala ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09), který uvedl, že odbory trvaly na tom, aby se o zákonu upravujícím změny ve zdravotnickém systému ČR nyní nehlasovalo a vrátil se k projednávání, tedy do takzvaného druhého čtení.

Konkrétní připomínky prý ale odbory neměly.Podle všechno se největší diskuse na tripartitě točila kolem novely zákona o zdravotním pojištění, která má umožnit připlácení za nadstandard.

Stanovit by se pak měl rozsah základní péče, na kterou by měl pacient nárok ze zdravotního pojištění. Podle odborů to povede k tomu, že lidé dostanou jen nejlevnější ošetření a lepší metody a léky budou jen pro bohatší.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit