Téměř dvě třetiny Čechů si i přesto, že chodí pravidelně do práce, nemohou kvůli své finanční situaci dopřát dovolenou v zahraničí.

Třetina lidí letos stráví letní dovolenou v tuzemsku a další necelá třetina Čechů na dovolenou vůbec nevyrazí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury SANEP.

Hlavním hlediskem pro výběr dovolené jsou pro většinu dotázaných celkové náklady následované cenou případného zájezdu či pobytu. Až na třetím místě je kritérium místa. Z výsledků průzkumu vyplývá, že i přesto, že rodiny mají pravidelný příjem, letní dovolená pro ně představuje velkou finanční zátěž. V tuzemsku tak letos bude kvůli nedostatku financí dovolenou trávit podle výsledků průzkumu SANEPu 63,6 procenta Čechů. Loni byl přitom nedostatek peněz hlavním motivem pro setrvání v ČR pro 58,8 procenta dotázaných.

Na letní rekreaci většina dotázaných plánuje jet autem, celkem 52,3 procenta. Leteckou dopravu se chystá využít 13,6 procenta lidí, autobus necelá desetina a vlak 6,3 procenta. Méně než půl procenta lidí chce na dovolenou vyrazit na motorce, lodí nebo autostopem.

V průběhu celého roku plánuje letní dovolenou skoro polovina Čechů, konkrétně 45,6 procenta. Podle závěrů studie výsledky průzkumu o letní dovolené i letos naznačují, že kvůli finanční situaci nebo pracovnímu vytížení si i letos velké procento dotázaných - 34,7 procenta respondentů, letní dovolenou neplánuje vůbec.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit