Počet lidí bez práce v tuzemsku stoupl znovu v listopadu na hodnotu 8 procent. Podle ministerstva práce a sociálních věcí evidoval úřad práce 476 404 uchazečů o práci, což bylo o 5786 více než v říjnu letošního roku. Počet volných pracovních míst proti minulému měsíci klesl o 1900 na 36 832.

Podle online deníku Aktuálně.cz sice číslo o domácí nezaměstnanosti vykazuje lepší hodnotu než před rokem, kdy bylo bez práce 8,6 procenta lidí, ale varuje před klesajícím počtem volných pracovních míst. Nyní z ministerských statistik vyplývá, že na jednu volnou pozici připadá 12,9 člověka.

Uchazeče o práci navíc zřejmě ani nepotěší prognózy ekonomů, kteří varují před tím, že se česká nezaměstnanost bude s největší pravděpodobností v příštím roce zvyšovat. Podle některých odhadů by mohla stoupnout míra nezaměstnanosti až na 11 procent. Je to sice krizový scénář, který počítá s rozpadem eurozóny, ale většina ekonomů, které citovala domácí média, odhaduje, že počet nezaměstnaných v tuzemsku se v příštím roce bude pohybovat okolo 9 procent.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit