Hvězdou pracovního trhu v České republice za rok 2012 bude vysokoškolsky vzdělaný IT specialista, který ovládá němčinu. Zavedení IT specialisté totiž dnes berou 45–60 tisíc korun měsíčně. Čerství absolventi IT oborů z univerzit si přijdou na 25 až 30 tisíc s tím, že se jejich mzdy rychle zvedají. Zjistil to deník Hospodářské noviny.

Ve srovnání s ostatními profesemi podle zjištění deníku, tak mají IT specialisté značný náskok. Například absolventi magisterských studií na Masarykově univerzitě v Brně letos dostali nástupní plat v průměru 23 tisíc korun hrubého. Deník zjistil, že rozdíly v platech jsou způsobeny nedostatkem IT expertů na trhu. Zaměstnavatelé si v současnosti předcházejí také ty, kteří ovládají němčinu.


Podle zjištění HN zavedení IT specialisté dnes berou 45–60 tisíc korun měsíčně. Čerství absolventi IT oborů z univerzit si přijdou na 25 až 30 tisíc s tím, že se jejich mzdy rychle zvedají. Například absolventi magisterských studií na Masarykově univerzitě v Brně letos dostali nástupní plat v průměru 23 tisíc korun hrubého. To je o jedenáct procent více než v roce 2010. Příští rok podle odborníků nebude pro absolventy univerzit nijak příznivý – bude méně nových míst a nárůst platů se čekat nedá. Ti, kteří během studia alespoň půl roku někde pracovali, budou ve velké výhodě. O absolventy s nulovou praxí firmy nestojí.


-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit