Čeští podnikatelé stráví mnohem více času mimo domov než jejich kolegové ve světě. Vyplývá to z indexu, který porovnává ukazatele mapující rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem mezi 16 000 profesionály ve více než 80 zemích. Ve světě se rovnováha mezi pracovním a soukromým životem zlepšuje. Index v ČR je 20 bodů pod celosvětovým průměrem 124 bodů. Výsledky průzkumu zveřejnil server Finanční noviny.cz

V Česku se navíc ukazatel zhoršil, když 58 procent českých podnikatelů stráví více času mimo domov než v roce 2010; celosvětový průměr je 39 procent. Na 56 procent českých pracovníků míní, že pracují více než v roce 2010. Na druhou stranu více než třetina českých respondentů uvedla, že firmy se pokusily zkrátit dobu dojíždění zaměstnanců.

Data nového Indexu rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem se ale podle odborníků dají vysvětlit tak, že přináší povzbudivé zprávy od pracovníků z celého světa. Ty totiž říkají, že se rovnováha mezi pracovním a soukromým životem zlepšuje. Pracovní život Čechů ale nepříznivě ovlivnily nepříznivé ekonomické podmínky a následky krize.

Databáze společnosti Regus obsahuje více než milion podnikatelů z celého světa. Respondenti byli dotazováni na svou pracovní dobu, spokojenost s množstvím času stráveného doma nebo s rodinou, a na jeji názor na to, zda v celkové rovnováze mezi jejich pracovním a soukromým životem došlo ke zlepšení.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit