Většina Čechů má ráda svou práci a na své šéfy jsou zaměstnanci hrdí. Představu věčně nabručených tuzemských pracovníků totiž podle deníku Mladá fronta Dnes vyvrací průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR. Přes osmdesát procent lidí je podle něj ve své firmě rádo. Pětašedesát procent oslovených dokonce vyjádřilo hrdost na svého zaměstnavatele.

„Závěry jsou pro tuzemský byznys skutečně potěšující a je to pro naše vrcholové manažery a vlastníky podniků dobrá vizitka," pochvaluje si výsledky průzkumu, který zpracovala agentura Ipsos, Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

Agentura v březnu tohoto roku nasbírala přes 650 odpovědí zaměstnanců a také pracovníků vedených jako OSVČ. Z nich mimo jiné vyplynulo, že 81 procent lidí pracuje ve své firmě rádo.

Z průzkumu vyplývá, že více spokojeni byli zaměstnanci státního sektoru, kteří si pochvalovali práci dokonce v 90 procentech. Podle personalistů stále platí určitý předpoklad, že práce ve státním sektoru je klidnější, pod menším tlakem. Přímo hrdost na svého zaměstnavatele uvedlo 65 procent oslovených lidí. Pocit hrdosti podle průzkumu roste úměrně s výší výdělku.

Zatímco u průměrné měsíční mzdy do 15 tisíc korun čistého hovoří o hrdosti jen necelých 60 procent zaměstnanců, v kategorii nad 25 tisíc korun to bylo 86 procent.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit