Pokud si zájemci o práci dosud nestihli zařídit letní brigádu, nemusí zoufat. Uvedlo to ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) na svých internetových stránkách. V databázi bezplatné služby EURES (Evropské služby zaměstnanosti) je totiž podle vyjádření MPSV v současnosti více než milion volných pracovních míst. Kdo má zájem o prázdninovou brigádu, pravděpodobně zvolí profese v oblasti gastronomie, pomocné práce v zemědělství nebo pozice animátorů v hotelích.

MPSV uvedlo, že na webové stránce www.eures.europa.eu lze nalézt kontakty na zaměstnavatele nabízející tyto druhy volných míst. Ve vyhledávači stačí zvolit danou profesi, případně dát vyhledat volná místa na dobu určitou. Osvědčeným způsobem je také vyhledávání podle klíčového slova. EURES doporučuje zadat jako klíčové slovo např. season, saison, seasonal, fruit, strawberry, wine, wein, holiday, holidays, ferien, studentenjob, animator, animateur, nanny, housekeeper. Určitě vás napadne i mnoho dalších.

Na stránkách EURES ČR www.eures.cz lze najít volná pracovní místa, která českým kolegům EURES zaslaly přímo příslušné úřady práce z 30 evropských zemí s tím, že zaměstnavatel má zájem o nábor pracovních sil z České republiky. Vyhledávat lze i v databázích úřadů práce vybrané země, kontakty naleznete ve složce Volná místa u příslušného státu. Další tipy na hledání volných míst jsou uvedeny v sekci Život a práce v EU/EHP.

-red-

Pracovali jste v zahraničí? Jaké s tím máte zkušenosti?

Řekněte o tom lidem pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit