Tlak v práci, vztahy s nadřízenými a osobní finance jsou tři hlavní důvody, kvůli kterým se 46 procent českých zaměstnanců dostalo v loňském roce pod větší stres. Vyplývá to alespoň z průzkumu společnosti Regus, která se ovšem dotazovala na důvody stresu více než 16 000 respondentů z celého světa. Server Finanční noviny.cz, který výsledky průzkumu citoval, uvedl, že dvě pětiny Čechů si přitom myslí, že flexibilní práce by úroveň jejich stresu snížila.

Podle 32 procent lidí je flexibilní práce navíc méně nákladná než práce pevně vázaná s místem a podle 71 procent zlepšuje i produktivitu. Téměř polovina pracujících si rovněž myslí, že je vhodnější i pro rodinný život. Práci jako hlavní příčinu stresu uvedlo 56 procent dotázaných, podle třetiny lidí jsou hlavním viníkem vztahy s nadřízenými a podle čtvrtiny osobní finance. Jako důvod vyššího pracovního tlaku respondenti uváděli i prohlubující se nedůvěru v mezilidských vztazích, složitá jednání se zákazníky nebo zaměstnanci plynoucí z nejistého vývoje podnikání, množící se aféry ve státní správě a nestabilitu světové ekonomiky.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že ze zákazníků jsou obecně více vystresovaní pracovníci z malých firem než z velkých společností, na druhou stranu ale mají méně konfliktů s managementem než jejich kolegové ve větších firmách.

-pda-

Kdo nebo co vám způsobuje v práci největší stres? A daří se vám stresové situace řešit?

Diskutujte o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit