V květnu a počátkem června je k dispozici nejvíce nabídek brigád. Oživení pracovního trhu přinášejí podle agentury Adecco především sezónní poptávky související s cestovním ruchem (hotely, restaurace), pořádáním festivalů a také letních sportovních událostí. Napsal to server Novinky.cz.

Nabídky brigád se objevují především na přelomu jara a léta a jsou zpravidla hned pryč. Je třeba je sledovat, neustále se ptát a nejvhodnější je být zaregistrován u agentury, která brigády poskytuje," uvedla recruitment manager Helena Maršálová z agentury Adecco.

Mezi nejčastější krátkodobé brigády patří práce na pokladnách v supermarketech, doplňování zboží, drobné manuální práce (stavění stánků, zábran, stěhování), práce na recepcích a drobná administrativa.

Výdělky za brigády se podle Maršálové pohybují v průměru od 70 do 135 Kč/hod. Za manuální práce dostane brigádník 70 až 85 Kč/hod., vyšší ohodnocení získá pracovník v administrativních pozicích, a to 80 až 110 Kč/hod. V takzvaných rychlých brigádách (nárazové brigády s výplatou hned po skončení akce) je možné si vydělat až 135 korun za hodinu.

Zisk odměny, ale i řádný průběh brigády zajistí zejména nezkušeným studentům podepsání pracovní či obdobné smlouvy (dohoda o pracovní činnosti, dohoda o provedení práce). „Doporučujeme si potenciálního zaměstnavatele nebo agenturu předem ověřit. V žádném případě by uchazeči neměli za zprostředkování platit jakýkoliv poplatek," zdůrazňuje Helena Maršálová.

Přestože je poplatek za zprostředkování brigády protizákonný a hrozí za jeho vymáhání finanční sankce, stále existují agentury, které ho požadují. V takovém případě doporučuje Maršálová ihned odejít k jiné, prověřené agentuře a ohlásit případ ministerstvu práce a sociálních věcí.

Jaké máte zkušenosti s hledáním brigády?

Řekněte nám o nich pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit