V Jihomoravském kraji se v červenci zvýšila nezaměstnanost na 8 procent. Úřady práce evidovaly skoro 65 tisíc lidí. Na východní Moravě hledá práci bezmála 31 tisíc lidí, nezaměstnanost se dostala na 7,6 procenta. Napsal to server Zprávy.rozhlas.cz.

Na jedno volné pracovní místo v Jihomoravském kraji tak teď připadá asi 23 uchazečů o zaměstnání.

Jsou to především místa v oblasti strojírenství – svářeči, obsluhovači CNC strojů. O tato místa je dlouhodobě zájem. Protože už je opět jakási sezóna, tak se objevují i požadavky z oblasti služeb – kuchaři, číšníci. A pak jsou například místa vysoce specializovaná, dokonce i nějaká manažerská, ale těch je velmi málo,“ uvedla ředitelka jihomoravského úřadu práce Marie Cacková.

Na východní Moravě hledá práci bezmála 31 tisíc lidí. Počet nezaměstnaných ve Zlínském kraji rostl i v červenci a dostal se na 7,6 procenta. Jak upozornila vedoucí oddělení zaměstnanosti krajské pobočky úřadu práce Miriam Majdyšová, podobný vývoj očekávali.

Nárůst nezaměstnanosti byl v tomto měsíci způsoben nejen přílivem prvních absolventů do evidence úřadu práce, zejména z řad vysokoškoláků, ale také běžným ukončováním pracovních poměrů na dobu určitou. Dochází k tomu opravdu vždycky po pololetí. Každý rok,“ dodala.

Co by podle vás snížilo nezaměstnanost na jižní a východní Moravě?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit