Otrokovický výrobce pneumatik Continental Barum zahájil rekonstrukci výrobní haly. Investice si vyžádá více než čtyři miliardy korun. Díky ní firma přijme dalších 300 zaměstnanců, nyní jich zaměstnává přes čtyři tisíce. Informoval o tom portál Esondy.cz.

Cílem rekonstrukce je navýšení výroby nákladních plášťů. Kapacita výroby vzroste na téměř 1,6 miliónu nákladních a autobusových plášťů za rok. Nyní firma produkuje ročně 940 tisíc těžkých nákladních a industriálních pneumatik a 21,7 miliónu pneumatik pro osobní a lehké nákladní vozy.

Nové zaměstnance chce podnik přijmout v následujících dvou letech. „Budou zastávat pozice operátorů výrobních zařízení, ale budeme potřebovat i gumárenské technology, techniky kvality, strojní inženýry,“ uvádí jednatel společnosti Libor Láznička. Hala Barumu by měla být opravena do konce léta příštího roku.

Continental Barum patří v regionu k nejvýznamnějším zaměstnavatelům. Společnosti loni vzrostly tržby i zisk.

Continental je největším výrobcem pneumatik v Německu a čtvrtým největším na světě. V České republice firma vlastní kromě otrokovického Barumu další společnosti v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně a Trutnově. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Celkem v České republice a na Slovensku koncern zaměstnává asi 16 tisíc lidí.

Chtěli byste pracovat ve firmě Continental Barum?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit