Na pracovním portálu Profesia se loni nejvíce zvýšil počet nabídek práce v pojišťovnictví (o 79 procent), naopak o 70 procent jich bylo méně v telekomunikacích. Podle serveru Finančnínoviny.cz to vyplývá z informací portálu Profesia.cz.

Zaměstnavatelé na Profesii meziročně inzerovali vloni o 21 procent více nabídek v zemědělství a potravinářství. Větší nárůst byl zaznamenán i v obchodu (o 14 procent), lidských zdrojích (o 14 procent) a zákaznické podpoře (o 11 procent).

Výraznější úbytek byl i v hornictví a hutnictví (minus 63 procent), farmaceutickém průmyslu (-61 procent), marketingu (-29 procent) nebo vrcholovém managementu (-26 procent).

Podle skladby pracovních nabídek byl každý čtvrtý inzerát z oboru informační technologie nebo obchodu. Na 17 procent tvořily nabídky z managementu a 13 procent z ekonomiky a financí.

V přehledu deseti nejčastějších nabídek je tradičně i velké zastoupení technických pozic, tedy strojírenství (11 procent), výroba (sedm procent), elektrotechnika a energetika (sedm procent) nebo automobilový průmysl (šest procent).

V roce 2013 nejčastěji hledali zaměstnavatelé kvalifikované technické zaměstnance (43 procent inzerátů), kvalifikované zaměstnance netechnického zaměření (35 procent).

Meziročně vzrostl zájem o jeden procentní bod o nižší a střední manažery na 24 procent inzerátů a o tři procentní body o kvalifikované dělníky a zaměstnance ve službách na 23 procent inzerátů.

Připadá vám nabídka zaměstnání na portálu Profesia dostatečně pestrá?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit